Răzvan Marin a înscris primul său gol pentru Standard Liege. Cu St. Trond, el a punctat pentru 2-1, în minutul 70. Oaspeții au egalat în prelungiri.

Titular în confruntarea cu St Truiden, internaţionalul român a marcat în min. 70, pentru 2-1.

Fostul jucător al Viitorului a înscris din careul mic după o centrăre de pe partea dreaptă, după o bălbâială în careul advers.
Însă Andrade a primit cartonaș roşu direct în minutul 82 şi Standard s-a văzut nevoită să reziste în 10 jucători.
În prelungiri, oaspeţii au egalat, privând-o pe Standard de primul succes în play-off. Etapa precedentă (prima din play-off), echipa lui Marin pierduse, scor 0-1, la Lierse.

Dorin Rotariu (21 de ani) a jucat o repriză în egalul obţinut de formaţia, Club Brugge, sâmbătă, scor 1-1, pe teren propriu cu Charleroi, în etapa a doua din play-off-ul campionatului belgian.